1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
29 листопада 2017

Прес-реліз заключних заходів ІV Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

Оцінити
(5 голоси)

Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні ім. Марини Брацило «Хортицькі дзвони», організатором якого чотири роки тому став Запорізький національний університет, у 2017 році зібрав під своїм дахом молоді творчі обдарування України в галузі літератури та авторської пісні. З 2017 року співорганізатором конкурсу, в рамках виконання Програми функціонування і розвитку української мови в м. Запоріжжі на 2016 - 2020 р.р., стала Запорізька міська рада. В поточному році до конкурсу долучилися більше 60 номінантів з 16 областей та 8 обласних центрів України віком від 12 до 25 років. Запорізьку область представили 17 учасників. Найбільше учасників серед запорізького студентства дав ЗНУ- це студенти філологічного, історичного факультету та факультету соціальної педагогіки та психології. Серед них вперше брали участь учні загальноосвітніх шкіл міста Запоріжжя № 49, 71, 100, 101, 107, колегіуму «Елінт», Володимирівського НВК «Успіх» Запорізького району, Михайлівського НВК «ЗОШ І», Шевченківської ЗОШ Пологівського району та Запорізького педагогічного коледжу.

Заключні заходи конкурсу відбудуться 1 грудня 2017 року в актовій залі ІІ корпусу Запорізького національного університету за адресою: вул. Жуковcького, 66-а. Прологом до них стане презентація о 15.30 відеофільму про Марину Брацило « Життя мов куля» (дипломна робота студентки ЗНТУ Катерини Буряк). О 16 годині розпочнеться Гала-концерт, на вшанування переможців конкурсу. На заході прозвучить поетичне слово Марини Брацило, музично-поетичний перфоменс минулорічних переможців «Хортицьких дзвонів», поезії та авторські пісні переможців «Хортицьких дзвонів» - 2017», а також відбудеться їх урочисте відзначення за участю київських гостей: голови Журі, письменника Івана Андрусяка, співголови журі, автора-виконавця Віктора Нестерука, поетеси Оксани Розумної (Куценко).

У заході також візьмуть участь запорізькі члени журі: член Національної спілки письменників україни, поетеса Любов Геньба, художній керівник Театру поетичної пісні Олена Алексєєва, співак та композитор Анатолій Сердюк, заслужений працівник культури України Володимир Артемьєв, запорізькі письменники, поетична молодь, творча громадськість.

Переможці із числа творчої молоді України, що завітають до Запоріжжя, також отримають майстер-класи від своїх старших наставників, а також матимуть змогу познайомитися з найбільш яскравими історико-культурними цікавинками Запоріжжя

Те, що конкурс успішно відбувся вчетверте, засвідчує, що увага до творчої молоді віком від 15 до 25 років, яка знаходиться на початку свого творчого становлення, виправдана. Адже як показує життя, талант людини проявляється вже в дитинстві, і від того, як рано розкриється творче обдарування особистості, залежить її подальша доля.

У цьому сенсі життєвий приклад поетеси та пісняра Марини Брацило, її шлях у літературі - дійсно достойний наслідування. Її раннє становлення, як творчої особистості, яскравий талант, служіння рідному українському слову – це саме те, що має на меті пропагувати Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони».